RSS feed for Oliver

Oliver has logged 20 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry