• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Gift

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★

  • One Wild Moment

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • Taken 3

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Non-Stop

    ★★★★

  • Last Vegas

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★½

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★★