• The Hangover Part III

    ★★★½

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Charlie Countryman

    ★★★

  • Move On

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Taken 2

    ★★★★

  • Ted

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Project X

    ★★★

  • The Grey

    ★★★★

  • Jack and Jill

    ★★

  • The Intouchables

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★★

  • Unknown

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★★★½

  • RED

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★

  • The Door

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★

  • The Hangover

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★

  • Twilight

  • Bolt

    ★★★

  • Righteous Kill

    ★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★

  • Taken

    ★★★★

  • American Gangster

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★

  • Transformers

    ★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • 88 Minutes

    ★★½

  • Casino Royale

    ★★★★★

  • Saw III

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★★

  • King Kong

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★½

  • Saw II

    ★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★

  • Madagascar

    ★★★★

  • Sin City

    ★★★½

  • Meet the Fockers

    ★★★½

  • Ocean's Twelve

    ★★★½

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★★

  • The Notebook

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Troy

    ★★★½

  • The Whole Ten Yards

    ★★★★

  • Saw

    ★★★★

  • Elf

    ★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Bad Boys II

    ★★★★