• Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • How It Ends

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Little

    ★★

  • Shazam!

    ★★★