Oliver has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry