Sort by
  • Lady Ballers

  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★½

  • Escaping Twin Flames

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★

  • Scout's Honor: The Secret Files of the Boy Scouts of America

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • May December

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ½

  • Tetris

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★

  • Frybread Face and Me

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★★

  • The Stroll

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★

  • Nope

  • Hustle

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Outwaters

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ½