Sort by

Oliva has logged 17 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Boys Alone

Boys Alone

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girls Alone

Girls Alone

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dr. Bird's Advice for Sad Poets

Dr. Bird's Advice for Sad Poets

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Things

Things

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Push

Push

2019
×
★★★
Edit this entry