Sort by

Haley has logged 544 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Bisexual

The Bisexual

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Animal House

Animal House

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★½
Edit this entry  
06
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Edit this entry  
05
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hamlet 2

Hamlet 2

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Over the Top

Over the Top

1987
×
½
Read the review Edit this entry