Sort by

Haley has logged 45 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ouija Shark

Ouija Shark

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Flight 666

Flight 666

2018
×
Edit this entry  
24
Train

Train

2008
×
★½
Edit this entry  
23
The Reef

The Reef

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★
Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Braindead

Braindead

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Profile

Profile

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry