Oliver has logged 11 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry