• Luca

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Up

  • Where The Light Is: John Mayer Live In Los Angeles

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Chicken Little

    ★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Sinbad: Legend of the Seven Seas

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★½

  • Silent Night, Deadly Night Part 2

    ★★★★★

  • The Great Mouse Detective

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Alien

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★½

  • The Deer Hunter

    ★★★★½

  • The Exorcist

    ★★★

  • My Name Is Nobody

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • A Hard Day's Night

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★