Oliver has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Up

Up

2009
×
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
31
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry