• Malignant

    ★★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Downfalls High

    ½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★★

  • Songbird

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Life in a Year

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

  • Holidate

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • 2 Hearts

    ★★

  • Pixie

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Monday

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • Antebellum

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½