Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
Edit this entry  
26
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
½
Edit this entry  
04
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
01
Who Would You Take to a Deserted Island?

Who Would You Take to a Deserted Island?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Keeper

The Keeper

2018
×
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
12
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
Edit this entry  
15
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Edit this entry