• The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Thunder Force

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • After We Collided

  • Greenland

    ★★★★

  • Hamilton

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Abominable

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

  • Smallfoot

  • Beautiful Boy

  • The House with a Clock in Its Walls

  • A Star Is Born

  • Christopher Robin

  • The Meg

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Daddy's Home 2

  • Coco