olivia :) has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry