Sort by

britt has logged 374 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Millions

Millions

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
04
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ego

Ego

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rosy

Rosy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Edit this entry