Sort by

britt has logged 31 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Youth in Oregon

Youth in Oregon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Like Minds

Like Minds

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Dangerous Son

A Dangerous Son

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Overboard

Overboard

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Boys

Boys

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Relationtrip

The Relationtrip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love After Love

Love After Love

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★★
Edit this entry