britt has logged 37 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alpha

Alpha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Relative Values

Relative Values

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry