Sort by

Olivia has logged 80 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Grizzly

Project Grizzly

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Accountant

The Accountant

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Australia

Australia

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
Edit this entry  
07
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry