Sort by

Asun has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Table 19

Table 19

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry