Sort by

olivia 🌷 has logged 727 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Angels in the Snow

Angels in the Snow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Are My Home

You Are My Home

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Merry Kissmas

Merry Kissmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burn Notice: The Fall of Sam Axe

Burn Notice: The Fall of Sam Axe

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
My Dad Is Scrooge

My Dad Is Scrooge

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
Edit this entry  
22
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★
Edit this entry  
21
Transit

Transit

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Vale

Vale

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Closed Set

Closed Set

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Merry Ex-Mas

Merry Ex-Mas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry