• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • All My Life

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Flashback

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★★★

  • Work It

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hollywood

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • The Lost Husband

  • I Still Believe

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Emerson Heights

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Same Time, Next Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • The Last Summer

    ★★½

  • The Short History of the Long Road

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Act