RSS feed for olivia
  • The Half of It

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Chasing Happiness

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • After

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

  • Amanda Knox

  • A Monster Calls

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nerve

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Miss Stevens

  • The Fundamentals of Caring

  • Southside with You

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

  • Paper Towns

  • The Age of Adaline

  • The Longest Ride

  • Southpaw

  • Dope

  • Love, Rosie

  • The Best of Me

  • The Fault in Our Stars

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Divergent

  • About Time

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Safe Haven