RSS feed for Jared
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Are We There Yet?

Are We There Yet?

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★½
Read the review Edit this entry