Jared has logged 55 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fedora

Fedora

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Craig Ferguson: I'm Here to Help

Craig Ferguson: I'm Here to Help

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horace and Pete

Horace and Pete

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cars

Cars

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Munich

Munich

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Five Graves to Cairo

Five Graves to Cairo

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
War Horse

War Horse

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ralphie May: Unruly

Ralphie May: Unruly

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Always

Always

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry