Sort by

Jareddd has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meru

Meru

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Evil

Little Evil

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
Read prior review Edit this entry  
11
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Limelight

Limelight

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
01
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13th

13th

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Edit this entry  
17
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry