guilherme has logged 14 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
300

300

2006
×
★½
Edit this entry  
21
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
Edit this entry