Sort by

guilherme has logged 20 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn

Dawn

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
Edit this entry  
21
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Edit this entry  
03
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Edit this entry