guilherme has logged 30 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An Extraordinary Person

An Extraordinary Person

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Mom is a Character 2

My Mom is a Character 2

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elis

Elis

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry