• Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

  • I Am Jonas

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • One Small Step

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • I Am Not an Easy Man

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★

  • Wishing Well

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ½

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Shirkers

  • Assassination Nation

    ½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Trader

  • Eighth Grade

    ★★½

  • The Post

    ★★★

  • Father Figures

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • H.B.

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Legalize it!

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½