• Blade Runner: Black Out 2022

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Wife

    ★★★

  • Unicorn Store

  • One of Us

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Woodshock

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Thelma

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Descendants 2

    ½

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Rough Night

    ★★

  • Girls Trip

  • Loving Vincent

    ★★

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Islands

    ★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

  • Okja

    ★★★★

  • Wonderstruck

  • Everything, Everything

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★

  • Dear Basketball

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • Smurfs: The Lost Village

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★½

  • The Shack

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • First They Killed My Father

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Carmen

  • Two Irenes

    ★★★

  • I Am Jane Doe

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Body Electric

    ★★★½

  • This Is Everything: Gigi Gorgeous

    ★★★½

  • Patti Cake$

    ★★★½

  • Beatriz at Dinner

    ★★★½