OlivierBL has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Old School

Old School

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Bicycle

The Bicycle

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Major League

Major League

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Mend

Miss Mend

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Whistle Stop

The Whistle Stop

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Traitor

The Traitor

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frankie

Frankie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Antigone

Antigone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joan of Arc

Joan of Arc

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Joe

Little Joe

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Liberte

Liberte

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Burnout

Burnout

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boys Town

Boys Town

1938
×
★★★
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Blood

First Blood

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Boy of the Streets

Boy of the Streets

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Newsboys' Home

Newsboys' Home

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Snitch

Snitch

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry