OlivierBL has logged 17 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Isabel on the Stairs

Isabel on the Stairs

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glaube, Liebe, Hoffnung

Glaube, Liebe, Hoffnung

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody Wanted to Die

Nobody Wanted to Die

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rough House

The Rough House

1917
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1917
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of Orson Welles

The Eyes of Orson Welles

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Year Titanic

Last Year Titanic

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Master Detective Lives Dangerously

The Master Detective Lives Dangerously

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★½
Read the review Edit this entry