Sort by

Sophia has logged 24 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! The Mystery Begins

Scooby-Doo! The Mystery Begins

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry