Sophia has logged 13 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry