🎃 Sophia 👻 has logged 12 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry