Ollie Cochran has logged 36 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Invisible

Invisible

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Life Ain't Gonna Lose

Life Ain't Gonna Lose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kanini & Kanino

Kanini & Kanino

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle

Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irregulars

Irregulars

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read prior review Edit this entry  
05
Paperman

Paperman

2012
×
Edit this entry  
04
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry