• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Adam Project

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★½

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • The Taking

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Pedro

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★