Sort by

oluc has logged 38 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry