Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • No Hard Feelings

  • The Flash

  • 19B

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • 56 Days

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Amsterdam

  • All Quiet on the Western Front

  • The Fabelmans

  • The Menu

  • See How They Run

  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

  • Nezouh

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

  • Bullet Train

  • Nope

  • The Gray Man

  • Kira & El Gen

  • Rivo

  • Close

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Detective Conan: The Bride of Halloween

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Moon Knight

  • The Northman

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Uncharted

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★½

  • The Ditch

  • Nights and Days in America

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Deliver Me

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Farha

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

  • Costa Brava, Lebanon

  • Happening

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Vortex