Yousef has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
Read the review Edit this entry  
11
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
10
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry