• Sucker Punch

    Sucker Punch

    ★½

    I downloaded this illegally but i still want my money back

  • Upgrade

    Upgrade

    اللمبي ٨ جيجا

  • The Invisible Man

    The Invisible Man

    ★★★★

    فيلم جامد بتمثيل عظيم بالذات من Elizabeth Moss
    تنشنة و توتر مش طبيعي من اول الفيلم
    هو بس اخر فصل يمكن الكتابة اللي ابتدت تاخد اتجاهات غريبة و مش موفقة اوي مع ان الرتم بتاع الفيلم كان عظيم سواء كان عاوز يمشي بسرعة او ببطئ

  • Sicario

    Sicario

    ★★★

    سيناريو بفكرة ممتازة + مخرج ممتاز + ممثلين ممتازين = فيلم بتجاهد فيه انك متنمش بسبب الرتم المميت اللي فيه

  • Speed

    Speed

    ★★★★

    Lotsa Fun

  • Little Women

    Little Women

    ★★★★

    Wholesome

  • A Hidden Life

    A Hidden Life

    ★★★★★

    ماستربيس قليلة عليه والله

  • Jojo Rabbit

    Jojo Rabbit

    ★★★★

    كنت فاكره هيبقي فيلم خفيف اتفرج عليه و انا بتغدي اكتشفت انه فيلم تقيل فعلا و له وزن درامي مش خفيف خالص و مقدم واحدة من اكتر اللحظات الدرامية بواحدة من اكتر الطرق العبقرية اللي شفتها في افلام 2019 كلها
    الفيلم لسة ممتع جدا و لسة كوميدي و ساخر خصوصا في تمثيل شخصية. ادولف هتلر من تايكا واتيتي و الباقي كانو علي نفس المستوي برضو و خصوصا سكارليت جوهانسون اللي فاجأتني لتالت مرة السنادي انها فعلا ممثلة كويسة جدا

  • The Lighthouse

    The Lighthouse

    ★★★★½

    معتقدش اني بقيت اقلق خلاص من الافلام اللي بأفكار غريبة او موحية بالملل او ممكن تخليك مش مستني كتير اوي منها لان الافكار دي بقت دايما نقطة قوة الفيلم اصلا و دا اللي حصل هنا مع The Lighthouse بالظبط في حدوتة بتقدم احسن فيلم رعب في فيلم تصنيفه الاساسي اصلا مش رعب مع حوارات عمري ما هنساها و تمثيل معتقدش اني ممكن اشوفه تاني بالذات من واحد زي Robert Pattinson

  • The Irishman

    The Irishman

    ★★★★★

    الفيلم دا من الحاجات اللي نادرا اما التاريخ بيعطف علينا بيها
    كاست بيقدم مجهود تحس انه جتلهم فرصة عمرهم و انهم بيقدمو كل اللي عندهم كأنه اول فيلم ليهم
    يمكن اللي بيميز الفيلم دا عن افلام زي Goodfellas و Casino هي اخر نص ساعة اللي الفيلم كان بعد كل المدعكة اللي حصلت لسة عنده حاجات تانية يقدمها

  • No Country for Old Men

    No Country for Old Men

    ★★★★½

    Can't think of anything worse than Anton Chigurh's Haircut

  • Full Metal Jacket

    Full Metal Jacket

    ★★★★★

    Throw me in a cave with the first 7 Mins of this movie and I won't be able to think of something better than this