• No Time to Die

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Nobody

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Devs

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Our Planet

  • Bumblebee

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Venom

    ★½

  • High Life

  • Greta

    ★★½

  • The Favourite

  • Roma

  • Who Is America?

  • Sharp Objects

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • For the Hungry Boy

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★