RSS feed for Omarsherif
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girl

Girl

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Forced Escape

Forced Escape

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Photocopy

Photocopy

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry