Sort by

Omar has logged 172 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leo

Leo

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Radical

Radical

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Duck Season

Duck Season

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Seduction

The Great Seduction

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Strays

Strays

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Half Brothers

Half Brothers

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Divine Intervention

Divine Intervention

2023
×
½
Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry