Sort by

Omega has logged 240 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
26
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
05
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Edit this entry  
18
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry