• The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • clipping. live for no audience during a global pandemic

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★