Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Margaret

Margaret

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Distant

Distant

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reds

Reds

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Asher

Asher

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrimony

The Matrimony

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Riding Bean

Riding Bean

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borley Rectory

Borley Rectory

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mystery of Muye: The Guardian of the Mountain

Mystery of Muye: The Guardian of the Mountain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Men Are Brothers

All Men Are Brothers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Robinson's Garden

Robinson's Garden

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
Read the review Edit this entry  
16
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenamonya Voyagers

Tenamonya Voyagers

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless Beauty

Sleepless Beauty

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doing Time

Doing Time

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Docking the Boat

Docking the Boat

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jump

Jump

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy

Anatomy

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
VHS 94

VHS 94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eagle of the Pacific

Eagle of the Pacific

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

My Blood & Bones in A Flowing Galaxy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Promised Neverland

The Promised Neverland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry