RSS feed for Melissa

Melissa has logged 10 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Akeelah and the Bee

Akeelah and the Bee

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry